Postrzeganie ludzi w wieku 20-30 lat...bez partnera

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Piernik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 232
Rejestracja: 21 sty 2005, 16:38
Skąd: Skierniewice
Płeć:

Postrzeganie ludzi w wieku 20-30 lat...bez partnera

Postautor: Piernik » 04 sty 2008, 10:29

Jak wiemy obecnie w Polsce jest coraż wiecej singli, i to nie tylko tych z przymusu, ale także z wyboru. Jednakże społeczeństwo polskie jest bardzo zaściankowe jeśli chodzi w tym względzie, daje się to odczuć szczegolnie w małych miejcowościach albo na wsiach...życzliwi sasiedzi, ciotki uważaja zcasem takiego człowieka za dziwaka, odludka a w skrajhnych przypadkach podejrzewają nawet ,że może czuć pociag do osób tej samej płci <zalamka> . Tymczasem isntnieją ludzie, co jest im tak wygodnie, a pytania ciotek ,,kiedy w końcu sie ożenisz'' kiedy sobie wreszcie znajdziesz dziewczynę, potrafią nielze wkurzać. sam też sie użerałem z tym i to całkiem niedawno. Piszcie, co na ten temat sadzicie, i czy ktoś jest wobec was złośliwy czy zadaje durne pytania tylko dlatego,że macie na arzie wazniejsze sprawy na głowie, niż zwiazek



Pozdrawiam-piernik
Love is beautiful
Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Postautor: Junak » 04 sty 2008, 14:37

Różnie to bywa, czasami przez długi czas nie ma nikogo kto mógł by wpaść w oko. Znam jednego faceta który właśnie podchodzi już pod 30 i nigdy nikogo nie miał ( oficjalnie ) więc pojawiły się wspomniane przez Ciebie pogłoski, że może lubić chłopców <hahaha> Akurat mnie tego typu historie nie obchodzą zupełnie. Jeżeli ktoś jest sam z wyboru/przymusu to jego sprawa i nic mi do tego.
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 sty 2008, 16:12

pokazcie mi tych ludzi co chca byc sami ? ile sie takich znajdzie na 100 tkę , dwóch ? czterech ? a jesli nawet to są dziwakami i kniec kropka, zas Ci co szukaja a znalesc nie mogą - to samo ! taka jest moja opinia któą zbudowalem na podstawia znania ludzi tzw. samotnych .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Postautor: Junak » 04 sty 2008, 23:02

pokazcie mi tych ludzi co chca byc sami ? ile sie takich znajdzie na 100 tkę , dwóch ? czterech ? a jesli nawet to są dziwakami i kniec kropka, zas Ci co szukaja a znalesc nie mogą - to samo ! taka jest moja opinia któą zbudowalem na podstawia znania ludzi tzw. samotnych .

Nie zgadzam się z Tobą. Ludzie są sami z różnych przyczyn, mniej lub bardziej od nich zależnych. Nie widze powodu by każdemu samotnemu > 30 przypinać metkę dziwaka. Czy przy budowaniu swojej opinii wziąłeś pod uwagę osoby skrzywdzone/rozwodników i tak dalej ?
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.
middleweight
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 151
Rejestracja: 02 maja 2006, 14:08
Skąd: sdsa
Płeć:

Postautor: middleweight » 04 sty 2008, 23:27

hehe, ja już od jakichś dwóch lat słysze od bliskich przy każdym rodzinnym spotkaniu pytanie: kiedy się żenisz, kiedy dzieci... a jak odpowiadam, że nie mam stałej dziewczyny a co dopiero narzeczonej, to zapada jakaś dziwna, niezręczna cisza na chwilę.
przerąbane.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 04 sty 2008, 23:38

mi się zdarza takie pytania słyszeć ze strony rodziny, ale to nie jest dla mnie jakiś wielki problem - ignoruję je po prostu. a znajomi to znajomi - wiedzą, że nie jestem nieszczęśliwa z powodu bycia samą, dlatego nade mną nie biadolą ;P
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 04 sty 2008, 23:48

Piernik pisze:piernik


Pytanie IMHO nietrafione, ze względu na złe widełki wiekowe. 20 - latek bez rodziny to norma. z rodziną to w sumie prawie patologia. 30 - latek bez rodziny? Chyba conajwyżej zaniepokojenie najstarszej części starszyzny może wzbudzić. 30 - 40 lat i brak perspektyw na związek - nad tym można się zastanawiać.

Ale historia jest oklepana - dziatki się tym podniecają, nasze pokolenie jest podzielone, dla następnego będzie to rzecz normalna.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 05 sty 2008, 08:09

Andrew pisze:pokazcie mi tych ludzi co chca byc sami ? ile sie takich znajdzie na 100 tkę , dwóch ? czterech ? a jesli nawet to są dziwakami i kniec kropka, zas Ci co szukaja a znalesc nie mogą - to samo ! taka jest moja opinia któą zbudowalem na podstawia znania ludzi tzw. samotnych .
a jeśli są brzydcy i nie potrafią sobie kogoś znaleźć ?? to też na stos ?? nie wszystko zależy od nas. a ja nie jestem zwolennikiem bycia z kimś dla samego bycia <pijak>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 05 sty 2008, 12:36

Blazej30, Andrew pisal o ludziach, ktorzy chca byc sami i w tym momencie sie z nim zgodze. Nie zgadzam sie za to z druga czescia jego wypowiedzi.
Blazej30 pisze:a jeśli są brzydcy i nie potrafią sobie kogoś znaleźć ?? to też na stos ?? nie wszystko zależy od nas. a ja nie jestem zwolennikiem bycia z kimś dla samego bycia

jezeli ktos jest brzydki, to oznacza, ze druga osoba jest z nia "dla samego bycia" ??
Ktos, kto Ci sie na poczatku wydaje byc brzydki, za czas jakis moze wlasnie stac sie wlascicielem najpiekniejszych oczu :) wszystko zalezy od Twojego postrzegania tej osoby, a nie od 'obiektywnego' "brzydka" :)
Awatar użytkownika
jack444
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2007, 18:18
Skąd: Tarnów
Płeć:

Postautor: jack444 » 05 sty 2008, 12:55

Mi ostatnio na Wigili Bożego Narodzenia wujek złożył takie życzenia -"Ożeń się w końcu bo dlaczego masz mieć lepiej niż my".A ja łowie sobie dalej i nic. <dajeserce> pozdrawiam.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 05 sty 2008, 15:10

Blazej30 pisze:a jeśli są brzydcy i nie potrafią sobie kogoś znaleźć to też na stos nie wszystko zależy od nas. a ja nie jestem zwolennikiem bycia z kimś dla samego bycia


Dobijasz swoim uporem. Ja jestem brzydki, a nie mogę narzekać na żaden aspekt kontaktów z kobietami.

Wystarczy się myć, mieć hobby, umieć się ciekawie wypowiedzieć i ogólnie być decent osobowością.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 05 sty 2008, 17:36

Ja chce byc sam, chwilowo. Moge sobie poukladac siebie dzieki temu a pieknych kobiet wokol tyle, ze nie sposob byc samemu :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Tristram
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 08 lip 2007, 00:51
Skąd: DSOTM
Płeć:

Postautor: Tristram » 05 sty 2008, 20:13

shaman pisze:Wystarczy się myć, mieć hobby, umieć się ciekawie wypowiedzieć i ogólnie być decent osobowością.

Nie wystarczy. Czasem trzeba mieć jeszcze kasę na chirurga plastycznego <diabel>. Jeśli ktoś urodził się zdrowy, ma wszystko na swoim miejscu i nie przeszedł żadnego poważnego wypadku, to powinien docenić to co ma i choć przez chwilę się zastanowić nad tym, że nie wszyscy mają takie szczęście, zanim nazwie ich dziwakami. Albo chociaż zadać sobie pytanie czy był(a)bym w stanie związać się z takim "dziwakiem", nawet jeśli się on "myje, ma hobby, umie się ciekawie wypowiadać i ogólnie jest decent osobowością". Ale jak wiadomo - sytemu ciężko jest zrozumieć głodnego <pijak>.
Lepiej wiedzieć, że się myśli, niż myśleć, że się wie
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 05 sty 2008, 20:28

Tristram pisze:Czasem trzeba mieć jeszcze kasę na chirurga plastycznego . Jeśli ktoś urodził się zdrowy, ma wszystko na swoim miejscu i nie przeszedł żadnego poważnego wypadku, to powinien docenić to co ma i choć przez chwilę się zastanowić nad tym, że nie wszyscy mają takie szczęście, zanim nazwie ich dziwakami.


Jest różnica między "brzydki" a "po wypadku" albo "urodzony z widoczną wadą". Ale zgadzam się, w tym drugim przypadku potrzebne jest jeszcze szczęście lub kasa.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości