Rezygnacja ze studiów

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Atomówka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2005, 08:54
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: Atomówka » 12 lis 2005, 10:28

Pegaz pisze:Nie ma studiów idealnych :D


Zgadzam się z tym. Zazwyczaj jest tak, że oczekujemy czegoś innego, a w "praniu" wychodzi cos innego. Ja wybierając studia, kierowałam się tym, żeby nie było matematyki (bo jej nie lubię, a skoro studia są w pełni moim świadomym wyborem i będę studiować z własnej nie przymuszonej woli, to chcę aby ten kierunek w chociaż części odpowiadał moim zainteresowaniom), to okazało się, że moje pierwsze zajęcia to logika. Powiem trochę się załamałam, ale na szczęcie udało mi się uporać z tym przedmiotem. Fakt, ciężko pracowałam nad tym żeby to zaliczyć i się udało. Ale też byłam przerażona.:)

A Tobie radzę, zmień ten kierunek jak najszybciej. A rodzice powinni się przekonać, bo chcą dla swojego dziecka jak najlepiej. :)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 12 lis 2005, 10:33

Atomówka pisze:eby nie było matematyki (bo jej nie lubię,

Hmmm Ja też nie lubię matematyki, ale chciałam studiować rachunkowość i weź babie dogódź. Ale jakoś poszło i nie było aż tak strasznie... ;)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Atomówka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2005, 08:54
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: Atomówka » 12 lis 2005, 23:05

Olivia pisze:Ja też nie lubię matematyki, ale chciałam studiować rachunkowość


Rachunkowość to co innego niż matematyka. Jest o wiele ciekawsza. :)
prien

Postautor: prien » 12 lis 2005, 23:29

Ja poszedłem do szkoły wojskowej no i w końcu zaczęło mnie wkurzać że jestem bezdyskusyjnie podległy czyjemus widzimisie i wiążącymi się z tym nastrepstwami :| Rzuciłem te studia i przenosłem się na zbliżony kierunek tyle tylko że cywilny. Chociaż nie pokrywa sie to z moimi zainteresowaniami zupełnie to skończe ta uczelnię bo szkoda byłoby mi tych straconych lat. Zawsze przecież mozna sie przekwalifikować :D
Awatar użytkownika
Meredith
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 126
Rejestracja: 13 lis 2005, 00:28
Skąd: z elfiej krainy
Płeć:

Postautor: Meredith » 13 lis 2005, 00:40

Jestem w identycznej sytuacji:)
Zawsze wahałam się pomiędzy prawem a medycyną. Poszlam na prawo teraz wiem,że ten kierunek to kompletny niewypał. Rzucam to po pierwszym semestrze i zdaję maturę jeszcze raz z chemii, fizykii i biologii.
W tym wszytskim najwazniejsze jest to aby słuchać się siebie i podjąc jakąś <dla siebie> dobrą decyzję.

Przemyśl wszytsko 100 razy zanim podejmiesz jakieś działania.
Please to meet you.
Hope you guess my name.
But what's puzzling you.
Is the nature of my game...
Nirtii
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 25 sie 2005, 00:43
Skąd: Z Wenus:)
Płeć:

Postautor: Nirtii » 13 lis 2005, 23:42

Wstreciucha pisze:i dodam ze Akademia Rolnicza nie musi byc niewypalem, ludzi chyba odstrecza sama nazwa bo sie im wydaje ze po takiej akademii i tak mozna w polu orac tylko albo chwasty wyrywac.


Wiesz, możesz wierzyć albo nie, ale dokładnie przejrzałam wszystkie mozliwości jakie daje ta szkoła i co oferuje. I wierz mi nie jestem leniwa i nie myślę w ten sposób, że "nie chce mi się uczyć to rezygnuje z budy", chcę robić w życiu to co lubię, a jak pisałam parę postów wyżej, chce na studia o kierunku który mi się podoba lecz są one prywatne, dlatego te pół roku będę próbować znaleźć robotę.


Meredith pisze:W tym wszytskim najwazniejsze jest to aby słuchać się siebie i podjąc jakąś <dla siebie> dobrą decyzję.


POPIERAM!
"Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć." [Jonathan Caroll]
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 14 lis 2005, 14:37

Nirtii pisze:Wstreciucha napisał/a:
i dodam ze Akademia Rolnicza nie musi byc niewypalem, ludzi chyba odstrecza sama nazwa bo sie im wydaje ze po takiej akademii i tak mozna w polu orac tylko albo chwasty wyrywac.


Wiesz, możesz wierzyć albo nie, ale dokładnie przejrzałam wszystkie mozliwości jakie daje ta szkoła i co oferuje. I wierz mi nie jestem leniwa i nie myślę w ten sposób, że "nie chce mi się uczyć to rezygnuje z budy", chcę robić w życiu to co lubię, a jak pisałam parę postów wyżej, chce na studia o kierunku który mi się podoba lecz są one prywatne, dlatego te pół roku będę próbować znaleźć robotę.


to ja dla przykładu polecam lekturę działania 1.5 ZPORR. Co prawda, trwa on tylko do czerwca 2006, ale później będa nowe programy operacyjne, które w jeszcze lepszym stopniu pozwolą na na wykorzystanie technologii IP dla rolnictwa (bo taki jest kierunek narzucony przez strategię lizbońską). <- wydaje mi sie że tak najkócej można pokazać to co moim zdaniem kryje sie pod kierunkiem " informatyka w rolnictwie".
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.



FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 14 lis 2005, 15:23

Nirtii pisze:Wiesz, możesz wierzyć albo nie, ale dokładnie przejrzałam wszystkie mozliwości jakie daje ta szkoła i co oferuje.

no ale co starasz mi sie przekazac, ze nie oferuje ci ona tego co napisale ? czy ze z premedytacja wybralas cos co cie nie interesuje, bo juz zglupialam .
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Nirtii
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 25 sie 2005, 00:43
Skąd: Z Wenus:)
Płeć:

Postautor: Nirtii » 17 lis 2005, 13:00

Wstreciucha pisze:no ale co starasz mi sie przekazac, ze nie oferuje ci ona tego co napisale ? czy ze z premedytacja wybralas cos co cie nie interesuje, bo juz zglupialam .


Co Ty wogle piszesz?! Po co miałabym z premedytacją wybierać studia, chyba jest logiczne że każdy chciałby jak najszybciej ukończyc studia, prawda? Ja składałam papiery do 3 szkół a dostałam sie tylko na tą głupią rolniczą - i nie ma tu żadnej premedytacji.
"Jeżeli masz kogoś, kto Cię kocha, daje Ci to setkę powodów by żyć." [Jonathan Caroll]
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 21 lis 2005, 14:05

Nirtii pisze:Co Ty wogle piszesz?!

ja wiem co :>
Nirtii pisze:Po co miałabym z premedytacją wybierać studia

mowiac premedytacja mam na mysli na przod przemyslane tyle ze skutek zaskakujacy :>
Nirtii pisze:chyba jest logiczne że każdy chciałby jak najszybciej ukończyc studia, prawda?

jeden jak najszybciej inny jak najlepiej , prawda ? :>
Nirtii pisze:Ja składałam papiery do 3 szkół a dostałam sie tylko na tą głupią rolniczą - i nie ma tu żadnej premedytacji.


faktycznie zadnej, tylko powyzszym zdaniem zeprzeczylas wszystkiemu czego starasz sie tu bronic :>
fink :>
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 lis 2005, 19:00

Chyba jednak nie do konca przejzalas oferty studiow skoro nie wiedzialas jakie sa przedmioty! Ja zanim poszedlem na studia znalem wszystkie przedmioty jakie bede mial...
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 22 lis 2005, 02:33

Nirtii dalej mi nie odpowiedziałaś co robiłaś przez 2,3 lata po skończeniu szkoły średniej. Bo chyba nie studiowałaś będąc "dopiero" teraz na 1 roku, hm..?


:>

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 617 gości