"Kocham Cię" a w odp. "nie mów tak do mnie&qu

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Misiek5
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 11 kwie 2005, 21:18
Skąd: PL
Płeć:

"Kocham Cię" a w odp. "nie mów tak do mnie&qu

Postautor: Misiek5 » 29 sie 2007, 22:02

Witam ...
Tytuł mówi sam za siebie "Kocham Cię" a w odp. "nie mów tak do mnie" jak na takie słowa reagować.

Chodzimy ze sobą 3 miesiące i zawsze kiedy probuję powiedzieć coś miłego jest podobna reakcja.


Dziewczyna po prostu nie lubi kiedy jej powiem coś miłego. Nawet jeśli np. ma ładne nowe kolczyki lub ładnie się ubierze i jej o tym powiem to też w ten sposób reaguje.

Niby szystko ok. miło fajnie sympatycznie ale właśnie nie rozumiem dlaczego Ona tak reaguje.
[/b]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 sie 2007, 22:09

Jeżeli dla Ciebie kocham Cie równa się "czemuś miłemu", które jest wypowiadane tak jak to, że ma ładne kolczyki, to ja się jej wcale nie dziwie <pijak> .
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 29 sie 2007, 22:18

Na słowo "Kocham Cię" reakcja jest jak najbardziej prawidłowa. Stary, nie powiesz mi, że po 3 miesiącach już Ją kochasz ? To zauroczenie nie miłość.
Co do problemu drugiego, co coś dziwnego... Która kobieta nie lubi, jak się ja chwali :) ?
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Misiek5
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 11 kwie 2005, 21:18
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Misiek5 » 29 sie 2007, 22:21

To w/g Ciebie po jakim czasie można powiedzieć "Kocham Cię" ? Ja tylko przytoczyłem kilka zdań aby poematów nie pisać .. może dlatego tak wyszło.
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 29 sie 2007, 22:40

Bash a kiedy można powiedzieć kocham kobiecie??


Wiesz może faktycznie nie jest gotowa na wielką miłość może potrzebuje więcej czasu aby uczucia rozkwitły. Może w przeszłości została zraniona i teraz boi się zaangażować.
Spróbuj z nią szczerze porozmawiać.
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...
By mi zabełtać błękit w głowie
To będę jasny i gotowy

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał
Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 29 sie 2007, 22:54

CzarnaStokrotka pisze:Bash a kiedy można powiedzieć kocham kobiecie??

Mimo moich zainteresowań matematycznych, wzoru niestety nie jestem w stanie Ci podać. Odpowiadająć na pytanie. Nie sadzisz chyba, że Misiek po 3 miesiącach ja KOCHA ? Miłość nie jest uczuciem tak powierzchownym jak zauroczenie. Należy ostrożnie podchodzć z wyznawaniem PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Misiek5
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 11 kwie 2005, 21:18
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Misiek5 » 29 sie 2007, 22:56

CzarnaStokrotka pisze:Bash a kiedy można powiedzieć kocham kobiecie??


Wiesz może faktycznie nie jest gotowa na wielką miłość może potrzebuje więcej czasu aby uczucia rozkwitły. Może w przeszłości została zraniona i teraz boi się zaangażować.
Spróbuj z nią szczerze porozmawiać.


Tak wiem, że była już z facetem zaręczona i dowiedzała się, że gość ją zdradzał .... i "kopnęła go w tyłek" może faktycznie to jest przyczyną ... ?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 29 sie 2007, 23:05

Bash pisze:Nie sadzisz chyba, że Misiek po 3 miesiącach ja KOCHA ? Miłość nie jest uczuciem tak powierzchownym jak zauroczenie.

a dlaczego nie? To w 3 miesiace sie nie mozna zakochac? slowo kocham jest rzeczywiscie najmocniejsze, zauroczenie-zakochanie-milosc. Ale mysle, ze 3 miesiace to czasem wystarcza, zeby komus to wyznac.

Ale taka odpowiedz na wyznanie swiadczy o tym, ze ona nie odwzajemnia takich uczuc. Bo co miala powiedziec - a ja Ciebie nie? Czasem nie mowi sie nic, czasem mowi sie nie wiem. Ale w kazdym przypadku mozna to intepretowac jak zwykle - nie.
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 29 sie 2007, 23:21

Bash a co z miłością od pierwszego wejrzenia? to też miłość! Może być miłość po kilku latach, po kilkunastu latach. Zakochać można się też w kilka sekund, dni.

Nigdy nie słyszałam że miłość może być powierzchowna.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, (…).”


[ Dodano: 2007-08-29, 23:31 ]
Misiek5 właśnie znalazłeś powód dlaczego jest jak jest. Daj jej czas. Jej serce zostało zranione zaufała komuś, oddała komuś serce a ten drań co zrobił. Postaraj się ją zrozumieć.
Teraz mam problem komuś zaufać na nowo boi się że Ty postąpisz tak samo jak tamten. To normalne, nikt nie chce cierpieć porozmawiaj z nią szczerze.
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy



Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 29 sie 2007, 23:36

CzarnaStokrotka pisze:Bash a co z miłością od pierwszego wejrzenia?

Irracjonalne podejscie. Takie coś nie istnieje.
CzarnaStokrotka pisze:Nigdy nie słyszałam że miłość może być powierzchowna.

Czytaj prosze ze zrozumieniem co napisałem :)
Mia pisze:a dlaczego nie? To w 3 miesiace sie nie mozna zakochac?

Myśle, że to troche za krótko. Aczkolwiek całkowicie nie neguje. Dobrze ze napisałeś czasem, obawiam się o te zwiazki. które będa się "kochać" po 3 miesiacach...
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 29 sie 2007, 23:43

Bash zwracam honor ;] tak to jest jak człowiek robi kilka rzeczy naraz.
Mam do Ciebie pytanie jak jest według Ciebie definicja miłości i jak ją odróżnić od zauroczenia.
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy



Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 29 sie 2007, 23:51

Trudne pytanie mi zadałaś. pozwól, że wyręczę się słowami kogoś innego. pewna dziewczyna pisała to na moja stronę, myślę, zę warto poczytać.
źródło: http://www.tuudi.forall.pl/4fun/inni/lu ... losc_cz_2/

Zakochać się to znaczy być zachwyconym inną osobą. Jej wyglądem, charakterem, sposobem bycia... Często zdarza się to od tzw. "pierwszego wejrzenia". Zakochanie wiąże się ściśle z emocjami. Zakochany człowiek myśli wciąż o osobie która go zachwyciła, o jej oczach, spojrzeniu, uśmiechu, nie może spać w nocy, chciałby spędzać z nią jak najwięcej czasu. Idealizuje przedmiot swoich westchnień. Stan zakochania świetnie obrazuje wiele filmów, mówi o nim wiele piosenek i wierszy. Zakochanie ma w sobie jednak element bierności.
Na typ etapie myślimy jednak przede wszystkim o sobie - o zaspokojeniu swoich własnych pragnień i potrzeb.
A miłość? Miłość jest czymś więcej. Jest oddaniem się drugiej osobie. Gotowością do tego by poświęcić jej swój czas, swoją pomoc, by ofiarować siebie. To nie tylko wspólne spędzanie wolnego czasu. To uczestniczenie w życiu drugiej osoby, wzięcie odpowiedzialności za nią. To bezinteresowny dar z siebie. Zakochać się to nie to samo co kochać. A jednak bardzo wiele osób myli te pojęcia. Zakochanie powinno być jedynie pierwszym etapem pokochania.
Niestety wiele osób nie wychodzi poza tę fazę i próbuje zbudować trwały związek bazując jedynie na emocjach. Duża w tym niestety wina mediów - współczesnych filmów, seriali, książek, czasopism, programów telewizyjnych ukazujących życie gwiazd, które zazwyczaj przedstawiają uczucie między dwiema osobami w sposób dość powierzchowny. Liczy się najczęściej to co zewnętrzne - piękne słowa, romantyczne gesty, uniesienia...
Po obejrzeniu takiego filmu czy przeczytaniu czasopisma miłość wydaje się prosta, lekka, łatwa i przyjemna. Wiele osób na fali takiego uniesienia podejmuje życiowe decyzje. Dochodzi do ślubu, a po jakimś czasie staje się jasne, że to była pomyłka. Zauroczenie mija i okazuje się, że dwoje ludzi zupełnie nie może się dogadać. Bo owszem - nasz partner świetnie się sprawdzał w niecodziennych rolach - mówił piękne rzeczy, przynosił kwiaty, zapraszał na kolacje, fascynował obyciem, poczuciem humoru, był świetny w łóżku, jednak gdy przyszła szara rzeczywistość, problemy które trzeba wspólnie pokonywać, jakoś nie można na niego liczyć...
Zakochanie to nieodłączny i piękny etap miłości. Od tego zawsze się zaczyna. Ktoś nas zachwyca, fascynuje swoim pięknem zewnętrznym, sposobem bycia, inteligencją...
Dobrze jednak aby to co zewnętrzne, oparte na "chemii" nie przyćmiło nam prawdziwego obrazu drugiej osoby, abyśmy nie przeoczyli tego, co w przyszłości może stać się problemem. Trzeba sporo wspólnie spędzonego czasu, sporo rozmów i wzajemnej obserwacji, sporo wysiłku, aby poznać drugą osobę i nie popełnić życiowego błędu. Z drugiej strony trzeba też sporo dać od siebie - nie poprzestać na patrzeniu, słuchaniu, na emocjach, które budzi w nas druga osoba, ale wejść w jej życie, codzienność, problemy.
Moim zdaniem, prawdziwa miłość objawia się w pełni dopiero, gdy trzeba zrezygnować z siebie dla kogoś, dać coś od siebie i gdy ta rezygnacja przynosi radość. Bo nie jest żadną sztuką być z kimś, gdy wszystko idzie pięknie i gładko, gdy całą treść związku stanowią miłosne uniesienia i wzajemna fascynacja.
Trzeba pamiętać, że codzienność jest inna, już nie tak bardzo kolorowa i że jakieś problemy wcześniej czy później się pojawią a prawdziwą sztuką jest ich wspólne pokonywanie. I dobrze jest zdać sobie z tego sprawę zanim wypowie się słowa małżeńskiej przysięgi.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 30 sie 2007, 00:00

Bash pisze:Należy ostrożnie podchodzć z wyznawaniem PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI.

Prawdziwa milosc wyznaje sie czyms innym niz slowami.
userman

Postautor: userman » 30 sie 2007, 00:08

święta prawda tylko tyle powiem
a co do pierwszego postu - zaczynającego temat to powiem ze faktycznie może ona myśli inaczej od Ciebie w kwestii miłości - tzn za szybko że sie deklarujesz albo sie boi tak wielkich słów po prostu....
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 30 sie 2007, 00:08

Bash ładne wypracowanie szkoda że nie twoje.
Zadam Ci jeszcze jedno pytanie skąd wiesz co czuje Misiek5 i na jakiej podstawie uważasz że to zauroczenie.
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy



Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 30 sie 2007, 00:13

CzarnaStokrotko, Broń Boże nie wiem co On czuje. Być może jest to Miłość, być może nie. Nie mi to oceniać. (Sam kiedyś dojdzie do pewnego punktu i to osądzi).
Popatrzmy z drugej strony, czy zjawiskiem w pełni normalnym jest, iz bedziemy sobie wyznawac miłość po 3 miesiącach znajomości ? Należy wykazywać pewien umiar, bo takimi słowami (nie w opisywanym przypadku) mozeny cięzko ranic druga osobę.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
kml
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 14 lip 2007, 14:11
Skąd: End of World
Płeć:

Postautor: kml » 30 sie 2007, 00:20

może i ją już kocha po tych trzech miesiącach, spox, daj mu Boże, tylko czy ona już po tych 3 miesiącach czuję to samo, bo coś mi się wydaje że nie bradzo i po prostu się broni przd tym
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 30 sie 2007, 00:21

dla mnie chore było by gdybym zobaczyła faceta na ulicy i pobiegła bym krzycząc kocham Cię.
Jednak te nieszczęsne 3 miesiące a w sercu Miśka5 miłość może kwitnąć.
Nie nam to oceniać.
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy



Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza... <<
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 30 sie 2007, 00:25

Jak już wspomniałem, nie neguję tego. Nie wiem co on czuje w środku. Kończymy dyskusje o miłości Miska.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
CzarnaStokrotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 21 sie 2007, 22:08
Skąd: Bagno
Płeć:

Postautor: CzarnaStokrotka » 30 sie 2007, 00:29

Amen
>>A kiedy przyjdzie także po mnie...

By mi zabełtać błękit w głowie

To będę jasny i gotowy



Spłyną przeze mnie dni na przestrzał

Zgasną podłogi i powietrza... <<

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 617 gości