Jestem w rozterce :(

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Jestem w rozterce :(

Postautor: Tymon » 28 sie 2006, 21:38

Witam Was i prosze o rade. Już pisałem o tym problemie nie tak dawno , a w istocie chodzi o brak akceptacji mojej dzieczyny na środki antykoncepcyjne tłumacząć ten stan przekonaniami religijnymi. Ja natoniast nie moge pogodzić się z jej przekonaniami ponieważ patrze na zycie realnie i chce byc "bezpieczny". Juz nie wiem co mam zrobić bo w istocie zależy mi na jej osobie i kocham ją a to właściwie jedyna sprawa która nas dzieli ale jakrze istotna dla mnie. Prosze o skomentowanie i jakieś sensowne rady.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 22:13 przez Tymon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Black007_pl
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 334
Rejestracja: 27 lut 2006, 09:27
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: Black007_pl » 28 sie 2006, 21:52

Jak taka religijna, to nie powinna z Toba isc do lozka przed slubem...

Pozdrawiam.
"I save all the bullets from ignorant minds
Your insults get stuck in my teeth as they grind
Way past good taste, on our way to bad omens
I decrease, while my symptoms increase "
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 28 sie 2006, 21:54

No to masz raczej brzydko mówiąc przesrane. Ja tam ateistą nie jestem, ale doskonale rozumiem Twoje podejście, tylko, że dewotek nie przekonasz dopóki papież nie da prikazu, że mozna z gumką, co pewnie nastąpi najdalej za 10-15 lat. Czy chcesz tyle czekać, to już Twoja sprawa... Mówię ci, jak ona jest naprawdę wierząca, to nie ma bata. Ale zaraz... to chodzi o antykoncepcję czy sex w ogóle? Jesteście małżeństwem? Coś tu się kupy nie trzyma (sex przedmałżeński OK, antykoncepcja be = selektywna ta religijność).
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 28 sie 2006, 22:06

PFC pisze:Jesteście małżeństwem?
[quote="PFC"]Skoro napisałem dziewczyny to nie musze odpowiadać. Nie ma tu selektywności bo nie spalismy jeszcze ale rozmawailismy na temat antykoncepcji i taki wynikł problem dlatego zwróciłem sie o komentarz :)
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 22:08 przez Tymon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 28 sie 2006, 22:06

To sam zacznij brac - podobno jest cos takiego dla facetow.
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 28 sie 2006, 22:11

Black007_pl pisze:Jak taka religijna, to nie powinna z Toba isc do lozka przed slubem..
No i nie poszła. Problem tkwi w przekonaniu jej że antykoncepcja to sprawa oczywista ,lecz onba sie upiera , co mnie bardzo zniechęca dalej być z nią bo to kwestia istotna...
Ten, co nic nie robi, nic nie rozumie
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 28 sie 2006, 22:27

Tymon pisze:co mnie bardzo zniechęca dalej być z nią bo to kwestia istotna...
Bez komentarza sa inne metody antykoncepcji - moze pomysl o tym a nie zawsze wszytslo na nas zwalacie a jak cos nie chcemy to was zraza i uciekacie <evilbat>
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 28 sie 2006, 22:32

Lagartija pisze:Bez komentarza sa inne metody antykoncepcji -
Tylko ze ona na żadne sie nie godzi...Prefetuyje tylko naturalne zaponieganie ciązy, zatem jak to antykoncepcja skoro jej brak.
Ten, co nic nie robi, nic nie rozumie
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 28 sie 2006, 22:48

Czy ona w ogóle wie do czego prowadzi sex bez zabiezpieczenia. Jeśli tak to wytłumacz jej jaką odpowiedzialność ponosi się za ewentualne dziecko.


To jest ciekawe bo wszyscy grzeszymy, a skupiamy się tylko na niektórych grzechach. A sex, który nie prowadzi do prokreacji jest nim. Znowu myś i rozmowa o rzeczach nieskromnych znów jest grzechem.
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 28 sie 2006, 22:49

Ajjjjjj to zwracam honor bo to faktycznie duzy problem :( a ile macie lat??
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 28 sie 2006, 22:56

paula19 pisze:Czy ona w ogóle wie do czego prowadzi sex bez zabiezpieczenia. Jeśli tak to wytłumacz jej jaką odpowiedzialność ponosi się za ewentualne dziecko.
No właśnie. Mówie jej to cały czas że za sex ponoszą odpowiedzialoośc oboje partnetów a ja takiego ryzyka (z naturalnych metod) na siebie nie zamierzam powziąć. To jest dojrzała kobieta (25 latek) lecz wierząca bardzo i tu jest meritum sprawy. Nie rozumiem tych kobiet, przyjeło sie ze faceci są lekkomyślni a jak jest inaczej to i tak tego nie doceniają...

[ Dodano: 2006-08-28, 23:03 ]
Lagartija pisze:a ile macie lat??
Ona 25 ja 23
Ten, co nic nie robi, nic nie rozumie
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 28 sie 2006, 23:56

Tymon pisze:Lagartija napisał/a:
a ile macie lat??
Ona 25 ja 23


To juz przeciez jest odpwoeidni wiek. Moze ona po prostu nie chce sie kochać. Czy jej jedynym argumentem są przykazania??
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
Lagartija
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 378
Rejestracja: 08 sie 2005, 09:43
Skąd: z Kolumbii
Płeć:

Postautor: Lagartija » 29 sie 2006, 09:28

Ona 25 ja 23
<boje_sie> pogadaj z nia dokldanie zapytaj dlaczego - moze to tylko wymowka moze cos jej niepasuje, moze to tez wina sytuacji w domu kurde no nie wiem...ale laska <zalamka> a jeszcze pytanko ile ze soba jestescie i czy bardzo sie kochacie? Bo moze ona po prostu nie chce tego z Toba robic...bo Cie nie kocha? Sorry, ale proboje roznych rozwiazan. :?
...Te Quiero Mi Amor...
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 29 sie 2006, 09:52

Tymon pisze:To sam zacznij brac - podobno jest cos takiego dla facetow.

<hahaha> <hahaha> chyba jednak nie...
Tymon, nie chcę Cię matrwić, ale te wszystki przedstawione rady i tak możesz sobie gdzieś wsadzić. Jeśli taka oazówka się uprze, to nie ma bata na to. Religia dla niej to religia, bez kompromisów.
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 29 sie 2006, 09:55

Bash pisze:Jeśli taka oazówka się uprze, to nie ma bata na to.

Co prawda, to prawda. Fanatyzm jest przerazajacy w kazdym wydaniu :/
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 29 sie 2006, 10:58

z jednej strony, powiedziałabym ale świrka
z innej strony chyba dobrze, że dziewczyna ma zasady
może należy poszukać dziewczyny z innymi zasadami
pozatym chciałabym przypomnieć, że całkiem niedawno BenedyktXVI zezwolił na prezerwatywy, więc nie powinna mieć dylematu :>
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 sie 2006, 11:26

skoro ona w takim wieku sie upiera, to znaczy, ze nikt nie zmieni jej zdania. Osoba w tym wieku ma juz raczej ukształtowana wiare. albo pogodzisz sie z tym, że uprawiając seks ryzykujecie i przygotujesz sie na ewentualnosc potomstwa, albo zakończ ten zwiazek. Ja osobiscie nie mogła bym byc z kims o takich zasadach
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 29 sie 2006, 11:34

Hmm ale czegoś tu nie rozumiem. Ona sprzeciwia się stosowaniu antykoncepcji, ale dopuszcza seks przed ślubem?!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 sie 2006, 11:40

Bo ma własna wizje religii i sie jej trzyma
wiesz co a moze by wytknac jej braki w konsekwencji, moze to cos pomoże, choc to eyzykowne, moze dac odwrotny efekt, panna nadrobi te braki i o seksie bedziesz mógł zapomniec
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 29 sie 2006, 12:07

Zapytaj jej odrazu jak ona sobie wyobraza sex w przyszłosci. wiadomo jestes facetem i masz swoje potrzeby. Uważaj zebyś się w celibat nie wpakował.
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 29 sie 2006, 13:02

Lagartija pisze:jeszcze pytanko ile ze soba jestescie i czy bardzo sie kochacie
Jest bardzo zaangażowana i czyje że mnie kocha. Jesteśmy 4 miesiące, tylko ze problem to sama antykoncepcja.

[ Dodano: 2006-08-29, 13:04 ]
Bash pisze:Religia dla niej to religia, bez kompromisów.
I to mnie martwi że jednak sie z nia nie dopgadam i nie wiem co dalej mam uczynić, czy być czy nie???

[ Dodano: 2006-08-29, 13:06 ]
a.b1 pisze:pozatym chciałabym przypomnieć, że całkiem niedawno BenedyktXVI zezwolił na prezerwatywy, więc nie powinna mieć dylematu
a możesz wskazać mi żrudło to jej pokarze?

[ Dodano: 2006-08-29, 13:09 ]
amazonka pisze:Hmm ale czegoś tu nie rozumiem. Ona sprzeciwia się stosowaniu antykoncepcji, ale dopuszcza seks przed ślubem?!
właśnie nie dopuszcza poza piszczotami i tp. Prawdziwy sex odpada

[ Dodano: 2006-08-29, 13:12 ]
paula19 pisze:Zapytaj jej odrazu jak ona sobie wyobraza sex w przyszłosci
Już pytałem...Odpowiedz byłą bez zabezpieczeń (natyralne sposoby) Dlamnie to żadna antykoncepcja i na to sie nie godze, dlatego mam problem i zwróciłem się o Waszą opinę i rady
Ostatnio zmieniony 29 sie 2006, 19:17 przez Tymon, łącznie zmieniany 2 razy.
userman

Postautor: userman » 29 sie 2006, 13:15

paula19 pisze:Uważaj zebyś się w celibat nie wpakował.


właśnie właśnie wybadaj sprawę w tym kierunku

a rozwazajac metody antykoncepcji w takim przypadku to czy tabletka wrzucona do cherbaty i rozpuszczona zmienia jej smak i co nbajwazniejsze swoje wlasciwosci ? bo moze takie cos by wypalilo ? lekarzem nie jestem a tym bardziej biologiem/chemikiem ale kombinowac mozna tylko zeby nie przekombinowac....

ja bym sie chyba wycofal z takiego zwiazku
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 29 sie 2006, 13:19

userman pisze:takim przypadku to czy tabletka wrzucona do cherbaty i rozpuszczona zmienia jej smak
Takie kombinacje mnie nie interesują...Jestem za poważny na to :)
Ten, co nic nie robi, nic nie rozumie
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 29 sie 2006, 13:40

Tymon pisze:a.b1 napisał/a:
pozatym chciałabym przypomnieć, że całkiem niedawno BenedyktXVI zezwolił na prezerwatywy, więc nie powinna mieć dylematu
a możesz wskazać mi żrudło to jej pokarze?


Tak, ale tylko wtedy, gdy jeden z partnerów choruje na AIDS... Czyli: nic z tego, kolego.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 sie 2006, 16:16

userman pisze:a rozwazajac metody antykoncepcji w takim przypadku to czy tabletka wrzucona do cherbaty i rozpuszczona zmienia jej smak i co nbajwazniejsze swoje wlasciwosci ? bo moze takie cos by wypalilo

miałam nie komentowac, ale nie moge
to jest wielkie swiństwo. A co jak okaze sie, ze ma medyczne przeciwskazania i jej to zaszkodzi. Zreszta to nieetyczne jest
Tymon pisze:amazonka napisał/a:
Hmm ale czegoś tu nie rozumiem. Ona sprzeciwia się stosowaniu antykoncepcji, ale dopuszcza seks przed ślubem?!
właśnie nie dopuszcza poza piszczotami i tp. Prawdziwy sex odpada

jesli jestes gotowy czekac do slubu ( który nie wiem czy bedziesz chciał z nia brac, przeciez jesteście krótko i nie wiesz czy chcesz z nia byc na zawsze) to z nia bądz. Jesli nie jestes w stanie zaakceptowac takich zasad to zakończ ten związek, bo na dłuzsza mete to bedzie meczenie sie Twoje i jej
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 29 sie 2006, 16:55

a.b1 pisze:że całkiem niedawno BenedyktXVI zezwolił na prezerwatywy

HIVa życzysz autorowi i jego dziewczynie? :> Chyba tylko taki przypadek był rozważany ostatnio przez hierarchów. Jesteś pewna, że Benedykt zezwolił na gumki? :>

Poza tym: dajcie dziewczynie spokój. Jest katoliczką, stosuje sie do zasad Kościoła, nie wybiera sobie tych,z którymi jej wygodnie, Tymon nie zorientował się wcześniej, że ma wierzącą dziewczynę?
Autor pisze:
Tymon pisze:Ja natoniast nie moge pogodzić się z jej przekonaniami ponieważ patrze na zycie realnie

On nie chce się pogodzić z jej przekonaniami... dlaczego automatycznie ma to oznaczać, że ona ma się pogodzić z jego? :| Są lepsze?
Poza tym: naturalne metody antykoncepcji nie są takie złe, jeśli kobieta zna siebie, swoje ciało, jest zdrowa i wie, jak ich używać. Polecam posty złotookiej, wie o nich na pewno więcej ode mnie, sama się dokształciłam kilka razy :]

[ Dodano: 2006-08-29, 17:00 ]
Tymon pisze:a ze sobą jesteśmy 4 miesiące

Taaa... tym samym kobieta, która ponad 20 lat kształtowała sobie jakiś światopogląd i zasady w 4 miesiace ma sie zmienić na Twoją modłę :] Życze powodzenia. Powiedz, jaka jest szansa, że w 4 miesiace dasz sie przekonać do zostania buddystą lub żydem, wiedząc, że nawracającemu chodzi tylko o jego własną wygodę? :D
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 29 sie 2006, 17:38

pani_minister pisze: naturalne metody antykoncepcji nie są takie złe, jeśli kobieta zna siebie, swoje ciało, jest zdrowa i wie, jak ich używać. Polecam posty złotookiej, wie o nich na pewno więcej ode mnie, sama się dokształciłam kilka razy

Przy spełnieniu takich warunków zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie tylko nie są złe, ale że są najlepsze. :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 29 sie 2006, 18:59

pani_minister pisze:w 4 miesiace ma sie zmienić na Twoją modłę
Nie chodzi tu o przeciągniećie jej na swoja strone .Moją intencją jest to zeby ona same doszła do przkonania iż stosowanie środków (a jest ich troche) jest przede wszystkim bezpieczne dla obojga partnetów z punktu widzenia zapobiegania ciąży. Nikt jednak nie podioł kwesti iż ewentualna wpadka pociąga odpowiedzialność obojga, zatem dlaczego ja mam ponosić takie ryzyko a przy tym "ograniczać swoje zycie..."

[ Dodano: 2006-08-29, 19:04 ]
pani_minister pisze:On nie chce się pogodzić z jej przekonaniami... dlaczego automatycznie ma to oznaczać, że ona ma się pogodzić z jego?
Wszyscy jesteśmy grzeszni, skoro stosowanie środków antykoncepcyjnych jest grzechem to dlaczego akurat tak bardzo do tego przwiązyje wage a do innych wcale lub mniej, to jedno a drugie to wcale nie musi nikt automatycznie bo ja daje argumenty ogólnie wszystkim znane dlaczego należy stosować środki ostrożności...

[ Dodano: 2006-08-29, 19:07 ]
Sir Charles pisze:naturalne metody antykoncepcji
Chciałem sprostować że z definicji nie wynika iż nie ma czegoś takiego jak naturalna antykoncepcja... Jest tylko natyralna metoda zapobiegannia ciąży ,a to nie to samo chodz na jedno wychodzi...

[ Dodano: 2006-08-29, 19:12 ]
pani_minister pisze:Tymon nie zorientował się wcześniej, że ma wierzącą dziewczynę
Że wierzaca to dało się zauważyć ale że aż takie ma silnie uksztautowane przekonania w tej kwesti ... Ja daje argumenty bardzo mocne i wydaje mi sie że dla osoby wyksztauconej powinny trafiać.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 sie 2006, 19:16

Tymon pisze:Ja daje argumenty bardzo mocne i wydaje mi sie że dla osoby wyksztauconej powinny trafiać.

ale nie wystarczajace by zmienic swój swiatopoglad :]
Awatar użytkownika
Tymon
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 24 lip 2006, 21:49
Skąd: Śląskie
Płeć:

Postautor: Tymon » 29 sie 2006, 19:20

Dzindzer pisze:ale nie wystarczajace by zmienic swój swiatopoglad
Ja swojego w tej kwesti nie zmienie z oczywistych i już podanych przyczyn...Czy bezpieczeństeo to za mało??
Ten, co nic nie robi, nic nie rozumie

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości