Róznice wiekowe

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 09 kwie 2006, 17:50

Dzindzer pisze:wole byc po prostu soba, bez analizy czy jest to standardowe, czy rzadko spotykane. ważne by mi cos to dawało i jednoczesnie nie krzywdziła tym innych. Perzynajmniej swiadomie.
Ale chyba warto zdawać sobie sprawę z tego, czy jest się normalnym, czy nie?

Jak byłam młodsza, wolałam starszych. Teraz jest mi niby wszystko jedno, ale jednak wolę kogoś w okolicach mojego wieku. Nienormalnych 50-latków, 40-latków i 20-latków mam już powyżej uszu :)
Awatar użytkownika
diuna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:15
Skąd: Bydgoszcz-city
Płeć:

Postautor: diuna » 09 kwie 2006, 18:28

Mimo, ze jestem na tym forum nowa...to jakos trzeba zaczac... :)
Temat ten jest mi wyjatkowo bliski bo moja kumpela z klasy chodzi z facetem o 22 lata starszym od siebie...w sumie z tego co ona mowi nie ma w tym nic zlego...ale moim zdaniem osoby starsze (mezczyzni) szukajacy upodobania w mlodych laskach sa no nie wiem conajmniej dziwni i jacys niespelnieni....a moze chorzy? <chory>
Bo jak inaczej to nazac?...ale moze to tylko moje zdanie...nie wiem... :?
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 09 kwie 2006, 18:35

diuna pisze:ale moim zdaniem osoby starsze (mezczyzni) szukajacy upodobania w mlodych laskach sa no nie wiem conajmniej dziwni i jacys niespelnieni....a moze chorzy?
Bo jak inaczej to nazac?
Niedojrzałość emocjonalna? ;)
Awatar użytkownika
diuna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:15
Skąd: Bydgoszcz-city
Płeć:

Postautor: diuna » 09 kwie 2006, 18:48

Mozliwe
Pomimo dojzalosci wiekowej :|
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 09 kwie 2006, 19:33

mrt pisze:czy jest się normalnym, czy nie?

częsciej musiała bym okreslac stopień mojej nienormalności niz to czy jestem normalna czy nie.
Empatia
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2006, 13:13
Skąd: Bielsko-Biała
Płeć:

Postautor: Empatia » 09 kwie 2006, 20:19

Widzę, że temat się rozwinął...Prześledziłam uważnie każdą wypowiedź, rozmawiałam z kilkoma mi bliskimi osobami(niekoniecznie rówieśnikami...nawet z księdzem, który stwierdził, że chętnie udzieliłby mi ślubu...)Po mimo ich i waszego zdania podjęłam decyzję...Moim zdaniem słuszną i choś może być ciężko to "odchodzę" zamykam rozdział pod tytułem "moja miłość do starszego..." Jestem sama i dobrze mi z tym i już nigdy nei wpakuję się w związek ze starszym chłopakiem(no może 2lata max)bo związki z tą różnicą nie mają przyszłości!! <glaszcze>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 kwie 2006, 20:23

Empatia pisze:Po mimo ich i waszego zdania podjęłam decyzję...
Jak to pomiomo. Co do Twojego przypadku to wiekszosc mowila zebys se odpuscila. ;P
Awatar użytkownika
Hela Bertz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 107
Rejestracja: 05 kwie 2006, 13:04
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Hela Bertz » 09 kwie 2006, 22:05

A do mnie zawsze kleili się młodsi faceci. Może to dlatego, że nie wyglądam na swoje lata, nie wiem, ich powinnam spytać, ale oni twierdzili, że wiek nie ma znaczenia.
Sparzyłam się kilka razy, może trafiłam na te mniej odpowiedzialne "egzemplarze".
I co teraz? Mam z góry skreślać jak jest młodszy, czy liczyć się z kolejnym rozczarowaniem.


Szukać starszych- pewnie odpowiecie :D
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 09 kwie 2006, 22:06

Mam nadzieje, że nie zrobiłas tego tylko dla tego, bo otoczenie i my, wiekszośc z nas tak uwaza, ze to w pełni przemyslana dectzja.
trzymaj sie
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 09 kwie 2006, 22:14

mrt pisze:Czy jakość nie jest pochodną m. in. wieku?

Poniekąd jest.
Z tym, że moim punktem wyjścia nie są zwariowane 17.

Zaś jeśli dana osoba wie czego od życia chce i zwiąże się z drugą, nawet o 20 lat starszą, nie widzę w tym niczego złego.
Może jestem nienormalna? Nie wiem. Komu to oceniać. Jeśli nie samym zainteresowanym.
Należałoby się skupić na człowieku, a nie normach. Bo normy mają to do siebie, że ich przestrzeganie nie jest warunkiem koniecznym szeroko pojętego szczęścia, a nawet harmonii.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 09 kwie 2006, 22:38

Normy. Mówimy o normach ogólnospołecznych, czy normach indywidualnych?
Dla jednych będzie normalne to, co dla innych nie. Jeśli to nie szkodzi to o czym mowa. Mamy wolną wolę i od nas samych zależy co lubimy. Nawet zielone włosy.
Duże różnice wiekowe są nienormalne dla ludzi, którzy się sparzyli na tym lub nie dotknęli sprawy. Powiedzcie to tym (że to be) , którzy są szczęśliwi w takich związkach, to was wyśmieją :D
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 kwie 2006, 23:44

Mysiorek pisze:Powiedzcie to tym (że to be) , którzy są szczęśliwi w takich związkach, to was wyśmieją :D

A ile znasz takich związków?
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 09 kwie 2006, 23:49

Olivia, a czy jeśli czegoś nie widziałaś, nie znasz, masz prawo negować na całej linii?

Ja tam znam, ile nieważne :)
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 09 kwie 2006, 23:53

Olivia pisze:A ile znasz takich związków?

Sporo.
A Ty?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 kwie 2006, 23:53

Koko pisze:Olivia, a czy jeśli czegoś nie widziałaś, nie znasz, masz prawo negować na całej linii?

A skąd wiesz, czy nie widziałam i nie znam? Może dlatego, że widziałam i znam, to neguję? :]
Chciałam raczej zwrócić uwagę, że mało takich związków. Ale są. Jak Im z tym dobrze, to fajnie.

[ Dodano: 2006-04-09, 23:54 ]
Mysiorek pisze:A Ty?

A ja niewiele. I właśnie dlatego mam takie zdanie. Ale co tam, to jest życie tych ludzi, nie moje. :]
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 09 kwie 2006, 23:56

Olivia pisze:Może dlatego, że widziałam i znam, to neguję?

vs
Mysiorek pisze:Duże różnice wiekowe są nienormalne dla ludzi, którzy się sparzyli na tym lub nie dotknęli sprawy.


:]

Olivia pisze: Jak Im z tym dobrze, to fajnie.

Bardzo fajnie.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 10 kwie 2006, 00:02

Olivia pisze:to jest życie tych ludzi, nie moje.

Na pewno nie Twoje? Nie okłamujesz mnie?
Olivia pisze:że mało takich związków

Bo padło pojęcie NORMY. To jest to czego ludzie się obawiają. I dobrze. To taka selekcja wstępna, psychiki.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
dredd
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:27
Skąd: Czestochowa
Płeć:

Postautor: dredd » 10 kwie 2006, 10:42

mysle ze roznica wiekowa moze byc ogromnym problemem trzeba nielada wysilku zeby przejsc z tym przez zycie moja kobieta byla o 4 lata ode mnie starsza inne zainteresowanie inne zycie inne wszystko (przeciwnosci sie przyciagaja) wiek nie jest wazny wazne jest zeby miec o czym pogadac zeby dzien czy noc nie wypelnialy igraszki czy sex zeby potrafic milczec przy sobie i zeby to milczenie nie bylo krempujace
DREDD
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 10 kwie 2006, 11:01

Koko pisze:Komu to oceniać. Jeśli nie samym zainteresowanym.
Statystyka jest nieubłagana :P

I proszę mnie nie atakować, bo ja sobie tak tylko post napisałam. Co ja myślę, to już nie wiem, bo o przeszłości zapomniałam, a takiej przyszłości nie chcę, bo mam w planach inną.

A jeśli chodzi o te związki, co takie szczęśliwe, to miłość między nim-starszym a nią-sporo młodszą jest możliwa najszybciej w książkach. Bo w rzeczywistości to jakoś tak przyziemniej wygląda. Ona jest młoda, on ma forsę. Ona jest do tego nie za mądra, nie pracuje i jedyne, co można na pewno określić, to to, że jest ładna. A on ma forsę. I już zgłupiałam, czy to ja mam taką chorą rzeczywistość dookoła? Takich związków znam naprawdę mnóstwo! I żadnych innych, bo inne się nie utrzymały.

I jak komuś takie coś pasuje, to niech ma. Bo już ambitniej, z takiego scenariusza a la "Pigmalion", to wcześniej czy później każdy zwieje.

Program ostatnio widziałam. One były starsze, oni młodsi. Jedna para - różnica 7 lat - to rozumiem. Druga para - różnica 25 lat, widoczna gołym okiem. No sorry, ale to już zboczenie. Tak jak dwudziestka, która bierze ślub z 70-latkiem. Albo coś z garem, albo kurewstwo - innego uzasadnienia nie ma.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 kwie 2006, 11:36

mrt pisze:co takie szczęśliwe, to miłość między nim-starszym a nią-sporo młodszą jest możliwa najszybciej w książkach. Bo w rzeczywistości to jakoś tak przyziemniej wygląda. Ona jest młoda, on ma forsę. Ona jest do tego nie za mądra, nie pracuje i jedyne, co można na pewno określić, to to, że jest ładna. A on ma forsę. I już zgłupiałam, czy to ja mam taką chorą rzeczywistość dookoła? Takich związków znam naprawdę mnóstwo!


nic dodać, nic ująć :D I znów peeelen jest Bogiem <diabel> <diabel> Jak zwykle.. <evilbat>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 kwie 2006, 12:27

mrt pisze:Ona jest młoda, on ma forsę. Ona jest do tego nie za mądra, nie pracuje i jedyne, co można na pewno określić, to to, że jest ładna. A on ma forsę. I już zgłupiałam, czy to ja mam taką chorą rzeczywistość dookoła? Takich związków znam naprawdę mnóstwo! I żadnych innych, bo inne się nie utrzymały.

tez znam jedna pare, gdzie rtóznica wieku wynosi ok. 15 lat. Ona jest starsza. Sa ze soba baaardzo wiele lat, teraz sa juz starzy, ale ich miłosc jest nadal młoda. to sa ludzie z rodziny mopjej babki. Ponoć to był bardzo kontrowersyjny zwiazek własnie przez wiek. Takie rzeczy sie zdarzaja, jednak baaardzo rzadko
Awatar użytkownika
diuna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:15
Skąd: Bydgoszcz-city
Płeć:

Postautor: diuna » 10 kwie 2006, 15:26

Dzindzer pisze:
mrt pisze:Ona jest młoda, on ma forsę. Ona jest do tego nie za mądra, nie pracuje i jedyne, co można na pewno określić, to to, że jest ładna. A on ma forsę. I już zgłupiałam, czy to ja mam taką chorą rzeczywistość dookoła? Takich związków znam naprawdę mnóstwo! I żadnych innych, bo inne się nie utrzymały.

tez znam jedna pare, gdzie rtóznica wieku wynosi ok. 15 lat. Ona jest starsza. Sa ze soba baaardzo wiele lat, teraz sa juz starzy, ale ich miłosc jest nadal młoda. to sa ludzie z rodziny mopjej babki. Ponoć to był bardzo kontrowersyjny zwiazek własnie przez wiek. Takie rzeczy sie zdarzaja, jednak baaardzo rzadko


No wlasnie tak jak napisalas takie rzeczy zdarzaja sie bardzo zadko!
czesciej bywa tak jak napisala mrt niestety... :/
Ale to juz wybor lasek :]
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 kwie 2006, 15:32

w sporych różnicach wieku w relacji K-M bardzo często finansowe bezpieczeństwo jest stawiane na pierwszym miejscu. Tak, tak - znam takie przypadki :D A chlubne wyjątki potwierdzają regułę, starą jak świat <diabel>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 10 kwie 2006, 16:03

Jesli chce sie zakładac rodzine to raczej z kims kto ma szanse ja utrzynać/współurtzymac. Niestety, moze to kalkulacja, ale jak bym pragnęłam miec meza i dziecko to nie wyszła bym ze gołódupca bez paerspektyw, który jest niezaradny zyciowo. Teraz jestem z osoba która zarabia, nie zarabia kokosów, ale nie jest ciapa zyciowa
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 10 kwie 2006, 16:07

Czyli reasumując - POSIADAJĄC - dyktujesz warunki :) Tak? To po co to pieprzenie o wyższych emocjach? <diabel> <drobna złośliwość z mej strony,ale musiałem> :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 10 kwie 2006, 18:32

mrt pisze:Bo w rzeczywistości to jakoś tak przyziemniej wygląda. Ona jest młoda, on ma forsę. ...

Książki, książki, książki... a życie przynosi ludzkie rozwiązania.
Czy najlepiej się żyje w stereotypie? Przecież ludzie mają różną mentalność.
I nie zapominajcie o uczuciu.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 kwie 2006, 19:38

Mrt mnie czasem bawi ! wypowiada sie ...nie powiem nawet madrze <aniolek>
ale jak sie to ma do rzeczywistosci ? coz ja np. poradze , ze w koło niej same takie kmioty sie znajdują <aniolek> (Ona młoda ,On ma forsę ) co za frazes , Warszawa ....rozumiem inny swiat , ale czy az tak bardzo ?
Mrt , zapytam , dlaczego nie masz rodziny , meża ? <aniolek>
mysle ze dobrze zrozumiesz mój post , jest on nawiazaniem do Twojego , jakby ripostą <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
diuna
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:15
Skąd: Bydgoszcz-city
Płeć:

Postautor: diuna » 10 kwie 2006, 19:47

Andrew dlaczego tak piszesz?
Czy Twoim zdaniem wszystkie pary z roznica wieku opieraja sie na milosci?
Wlasnie przeciwnie...
Ja sie zgadzam z tym co napisala mrt bo ma racje ze przewazaja zwiazki - ona mloda glupia ladna, on ma kase - ale nie mowie ze tak bywa w 100% <aniolek>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 kwie 2006, 19:54

Nie znam ani jednej pary (a znam ich conajmniej 5 ) która to by była razem, a sie nie kochali , gdzie róznica wieku jest 15-20 lat mówie tu o zwiazkach , nie o parach które sa ze soba rok ! albo dla kasy , bowiem ile utrzyma sie taki zwiazek ? ile ! ? znacie odpowiedz
facet który jest od kobiety o np. 15-20 lat starszy nie bedzie z małolatą jedna do konca zycia , bowiem skoro ma tą kase , to znajdzie sobie takich panienek kilka
My po prostu o czyms całkiem innym mówimy <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 10 kwie 2006, 20:10

diuna pisze:Czy Twoim zdaniem wszystkie pary z roznica wieku opieraja sie na milosci?

No to o czym tu piszesz ??
O kochających się parach, niezależnie od wieku, czy o sponsoringu? Bo to przecież 2 różne sprawy i taki topic już był. :D
KOCHAJ...i rób co chcesz!

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 487 gości