do dziewczyn - 2 facetów

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 03 lis 2005, 16:58

Powiem tak : Dużo masz do stracenia ?
Czasu, życia, pieniędzy ?
Ja dziś nie mam nic ( materialnie ), ze wszystkiego mnie oskubała małpa do spółki ze swoim 'dresikiem' i jeszcze w długi wpędziła ... 10 lat życia w plecy ... 10 lat pracy, kupa kasy, dom, 2 samochody itd ... bo glupi byłem ... bo naiwnie wierzyłem ...
w pewnym momencie pokazała prawdziwą twarz i było już za późno ...
Droga miałem życiową nauczkę, ale za to dziś mam to czego ona mi dać nie mogła/nie chciała - uczucie, na moje oko prawdziwe...

Jak chcesz eksperymentować, stać cię na to emocjonalnie, życiowo, finansowo to proszę bardzo ... twój wybór ...
I nie jesteśmy mądrzy tylko doświadczeni :D
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
niewielka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:23
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: niewielka » 03 lis 2005, 17:27

smbsone pisze:TAMTEGO ZAPROSILA.


a ciebie to już zaprosic nie mogła?mój znajomy miał problem,mogłabym powiedzieć że wydaje mi się podobny,bo miał dziewczynę i ona nie mogła rozumieć tego że facet niema czasem dla niej czasu bo ma pracę,która jak wiadomo tez jest ważna,po jakims czasie wykorzystywała go niemiłosiernie(np. jechał(bo mieszkała w innym mieście) w nocy drukowac jej jakąś tam pracę,a rano musiał jechac do pracy a ona nie mogła zroumieć czemu on jest zły,bo przecie jej zadanie z uczelni było najwazniejsze)a ten "były" twojej panienki sie poporstu wkręcił,wykorystał moment,więc skoda czasu na takie osóbki,mój kolega zostawił kapryśną panienke,a teraz znalazł sobie inną,o wiele rozsadniejszą i w ogóle,i teraz wie że żyje i jest szczęśliwy
jak zwykły żelek...taka pusta w środku...
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 03 lis 2005, 17:38

Ja dziś nie mam nic ( materialnie ), ze wszystkiego mnie oskubała małpa do spółki ze swoim 'dresikiem' i jeszcze w długi wpędziła ... 10 lat życia w plecy ... 10 lat pracy, kupa kasy, dom, 2 samochody itd ... bo glupi byłem ... bo naiwnie wierzyłem ...
w pewnym momencie pokazała prawdziwą twarz i było już za późno ...
Droga miałem życiową nauczkę, ale za to dziś mam to czego ona mi dać nie mogła/nie chciała - uczucie, na moje oko prawdziwe...


Opowiedz mi o tym cos wiecej, jesli chcesz? Pytam tylko zeby tego doswiadczenia nabrac od zaraz :D Jaka ona byla co potrafila zrobic jak to sie stalo po kolei. Chyba ze nie chcesz to oczywiscie nie musisz :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Ripper
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 18 wrz 2005, 18:05
Skąd: Pustkowia...
Płeć:

Postautor: Ripper » 03 lis 2005, 17:48

Własnie Eng rozwiń temat. Ku przestrodze...
"Pride or Die"
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 03 lis 2005, 18:19

Hyhy pisze:Opowiedz mi o tym cos wiecej, jesli chcesz? Pytam tylko zeby tego doswiadczenia nabrac od zaraz


Nie chce mi się grzebać w tym ... serio.
pozamiatane ...
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 04 lis 2005, 09:07

Mistrzu, a spójrz na to z tej strony: gdybyś popełnił duży bląd pewnie byś ją stracił. Gdyby Ci na niej bardzo zależało, próbowałbyś ją odzyskać...

A ona??
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.



FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
prien

Postautor: prien » 04 lis 2005, 12:59

OLEJ JĄ GRUBYM SIUREM!!!! <hahaha> Kurde mądry był ten stary mojego kumpla <hahaha>
stokrotka_x
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2005, 14:12
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: stokrotka_x » 04 lis 2005, 20:22

smbsone ,a to nie jest troche tak,że Ty wszystko "w pracy,dla pracy" itd? Moze ona sie nim pociesza bo ty nie masz czasu? Mieszkanie moze dla niej nic nie znaczyć,jesli Ciebie wnim prawie nie ma. Wyjazd do Angli...dziwne troche ,nie tęskni? Sama nie wiem co o tym myslec. Na Twoim miejscu pogadałabym z nią ,ale nie na zasadzie" jestes suka,jestes be,co Ty mi robisz? " tylko wytłumaczyłabym spokojnie co czuję,nie wypominała co zrobiłma dla niej,co mi zawdzięcza itd. Po prostu przekonaj ja,żeby wróciła do Polskii spróbujcie od nowa razem. A tak w ogóle...to czemu Ty się do niej nie wybierzesz???
smbsone
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2005, 18:48
Skąd: nowhere
Płeć:

Postautor: smbsone » 04 lis 2005, 21:18

stokrotka_x pisze:smbsone ,a to nie jest troche tak,że Ty wszystko "w pracy,dla pracy" itd? Moze ona sie nim pociesza bo ty nie masz czasu? Mieszkanie moze dla niej nic nie znaczyć,jesli Ciebie wnim prawie nie ma. Wyjazd do Angli...dziwne troche ,nie tęskni? Sama nie wiem co o tym myslec. Na Twoim miejscu pogadałabym z nią ,ale nie na zasadzie" jestes suka,jestes be,co Ty mi robisz? " tylko wytłumaczyłabym spokojnie co czuję,nie wypominała co zrobiłma dla niej,co mi zawdzięcza itd. Po prostu przekonaj ja,żeby wróciła do Polskii spróbujcie od nowa razem. A tak w ogóle...to czemu Ty się do niej nie wybierzesz???


bledna interpretacja: to ja mialem dla niej czas.to ja zalatwialem jej sprawy.bo ona jest niesamowicie nierozgarnieta,roztrzepana i fajnie bylo -ale jak pakowala sie w jakies klopoty -to potem "POMÓŻ MI".

ja sie nie wybiore bo nie bede zgrywal glupa przed jej rodziną.co to pielgrzymka ? po kolei bedziemy jezdzic. tylko ze trzeba miec swoj honor. Ona nie powinna nawet pomyslec o zaproszeniu TAMTEGO. tymbardziej w tajemnicy przede mną. to ze sie dowiedzialem to czysty przypadek.

czy teskni ? nie wiem. bo codziennie puszczala mi sygnalki, pisala smsa,a w weekend przez 3 godziny dziennie chciala gadac. tylko ze to sie KASUJE w obliczu ZAPROSZENIA TAMTEGO ! bo to jest dla mnie ZWYKLA DWULICOWOŚĆ ! i tyle
Awatar użytkownika
___ToMeK___
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 348
Rejestracja: 23 sie 2004, 22:57
Skąd: pomorze / WLKP
Płeć:

Postautor: ___ToMeK___ » 04 lis 2005, 23:02

wiec na co czekasz? Moze nie masz odwagi konczyc zwiazku bez perspektyw? Moze boisz sie samotnosci?
0101010001101111011011010110010101101011001000000100011101100101011100100110101101100101
-.-. .. . -.- .- .-- --- ... -.-. / .--. .. . .-. .-- ... --.. -.-- -- / -.- .-. --- -.- .. . -- / -.. --- / .--. .. . -.- .-.. .- / ---... .--.
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 05 lis 2005, 11:54

smbsone pisze:ja sie nie wybiore bo nie bede zgrywal glupa przed jej rodziną.co to pielgrzymka ? po kolei bedziemy jezdzic. tylko ze trzeba miec swoj honor. Ona nie powinna nawet pomyslec o zaproszeniu TAMTEGO. tymbardziej w tajemnicy przede mną. to ze sie dowiedzialem to czysty przypadek.

czy teskni ? nie wiem. bo codziennie puszczala mi sygnalki, pisala smsa,a w weekend przez 3 godziny dziennie chciala gadac. tylko ze to sie KASUJE w obliczu ZAPROSZENIA TAMTEGO ! bo to jest dla mnie ZWYKLA DWULICOWOŚĆ ! i tyle


No i masz ode mnie piwko w realu <browar>
Facet z jajami i tyle jestes <browar>
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę
<sex> -> ta też jest fajna
<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...
<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!
;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
azsts
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 07 lis 2005, 01:41
Skąd: Kalisz
Płeć:

Postautor: azsts » 07 lis 2005, 02:10

censored jakie lalski są censored, why?????????????/ ktoś mi odpowie.. po jakiego censored zawraca Ci głowe, puszcza censored sygnały, a za kilka minut rucha się z innym.. Boże ty patrzysz i nie grzmisz...
Jestem za wykorzenieniem k..u..r..e..s..t..w..a, głupich cip, k..u..r..w..i..a..r..z..y i wszystkiego powiązanego z tymi pojęciami.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 07 lis 2005, 15:40

azsts pisze:k*** jakie lalski są censored***, why?????????????/ ktoś mi odpowie.. po jakiego ch** zawraca Ci głowe, puszcza k*** sygnały, a za kilka minut rucha się z innym.. Boże ty patrzysz i nie grzmisz...

dobrze ze ten bog Twoim jezykiem nie przemawia, samo miecho :] :]
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 08 lis 2005, 00:19

azsts pisze:k*** jakie lalski są censored***, why



jak spotykaja na swojej drodze takich jak Ty, co operuja takim slownictwem i wszystkie wrzucaja do jednego "worka", to ja sie nie dziwie!!

[ Dodano: 2005-11-08, 00:20 ]
Wstreciucha pisze:dobrze ze ten bog Twoim jezykiem nie przemawia


ano.....:D
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 08 lis 2005, 07:58

azsts pisze:k*** jakie lalski są censored***,


co są te "lalski" <aniolek2>
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.






FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
Awatar użytkownika
azsts
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 07 lis 2005, 01:41
Skąd: Kalisz
Płeć:

Postautor: azsts » 08 lis 2005, 13:33

w takiej sytuacji takie słowa same rzucają się na język, więc się nie dziwcie censored:)
laski to są dziewczyny.
Jestem za wykorzenieniem k..u..r..e..s..t..w..a, głupich cip, k..u..r..w..i..a..r..z..y i wszystkiego powiązanego z tymi pojęciami.
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 08 lis 2005, 14:36

"laski" to wiem, ale "lalski" to dalej nie wiem <aniolek2> .
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.






FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
Awatar użytkownika
~*~/LiBrA\~*~
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 21 paź 2005, 21:15
Skąd: a ze Szczytna:P
Płeć:

Postautor: ~*~/LiBrA\~*~ » 08 lis 2005, 15:01

azsts napisał/a:
k*** jakie lalski są censored******,


co są te "lalski" Aniolek


w takiej sytuacji takie słowa same rzucają się na język, więc się nie dziwcie k***usmiech
laski to są dziewczyny.


robinho pisze:"laski" to wiem, ale "lalski" to dalej nie wiem Aniolek .

o motyla noga<hahaha>...padam<hahaha>
"Love forever love is free
Let’s turn forever you and me
Windmill, windmill for the land
Is everybody in?" ^.^
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 08 lis 2005, 16:02

~*~/LiBrA~*~ pisze:motyla noga


cóż za wulgaryzm <aniolek2>

z tego co pamiętam występuje w jednym z utworów szcecińskiego rapera "Łony".
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.






FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
Awatar użytkownika
azsts
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 63
Rejestracja: 07 lis 2005, 01:41
Skąd: Kalisz
Płeć:

Postautor: azsts » 08 lis 2005, 20:45

~*~/LiBrA\~*~ - wyluzuj trochę... widzę, że jesteś spięta.. chyba dawno nie dostałaś pod nogę:) zart, tylko się nie obraź...
miałam na myśli laski, to przejęzyczenie, albo raczej przepalcowanie :)
Jestem za wykorzenieniem k..u..r..e..s..t..w..a, głupich cip, k..u..r..w..i..a..r..z..y i wszystkiego powiązanego z tymi pojęciami.
Awatar użytkownika
szopen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 459
Rejestracja: 17 cze 2004, 00:48
Skąd: Z domku :-)
Płeć:

Postautor: szopen » 08 lis 2005, 22:00

No co tu dużo mowić Smbsone, laska Cie olewa i tyle :( jakby moja sie tak zachowywala to juz by nie byłą "moja" . A jak tak bardzo sie kumpluje z byłym to niech do niego wroci, dla Twojego dobra. Swoje odcierpisz, ale w ogolnym rozrachunku nie bedziesz zalowal. pozdrawiam i zycze podjecia wlasciwej decyzji
Cuda się zdarzają. Co potwierdzi każdy programista :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 09 lis 2005, 00:35

robinho pisze:szcecińskiego

Ja też nie wiem co to jest "szceciński raper" <hahaha>
... "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni"...
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 09 lis 2005, 07:32

Mysiorek pisze:Ja też nie wiem co to jest "szceciński raper"
... "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni"...



dobre <browar>
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.






FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
smbsone
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2005, 18:48
Skąd: nowhere
Płeć:

Postautor: smbsone » 16 lis 2005, 23:58

CD nastapil. dowiedzialem sie przypadkiem ze TEN drugi wrocil i gada ludziom ze wyjezdza do niej na stale......................

dzwonilem do niej.nie dalem po sobie poznac ze WIEM......zacząłem pytac o poboczne wątki. powiedziala ze NIE WIE czy i kiedy przyjezdza.....nic nie wie.czy teskni - NIE wie.czy jej zalezy - NIE wie. itp

chociaz rodzina twierdzi ze wraca przed swietami.........

nie życze nikomu kogoś takiego.rok w plecy.zwykle świństwo, robienie za plecami itp

CZEMU OSOBA KTÓREJ WIELE RAZY POMOGŁEM, STARAŁEM SIE ROBIC TO CO SOBIE POSTANOWILISMY - CZEMU TAK MOZE ROBIC...............

nikczemne świństwo.rok wyjety z życia. i to w takim samym stylu wszystko jak za 1 razem 3 lata temu. IDENTYCZNE ZACHOWANIE..........jak można tak podle wykorzystac czlowieka.wrecz kreowac sytuacje zeby WYKORZYSTAC

teraz bede sie patrzal przez 25 lat na to cholerne mieszkanie,ktore wzielismy na kredyt RAZEM.i bede ją przez ten cały czas PAMIETAL.........tylko ze teraz to ona twierdzi ze w tym nie uczestniczyla - ze to nie jej mieszkanie.ze nie ona decydowala nie ona wybierala

ehh
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lis 2005, 00:02

smbsone, weź se daruj. Szkoda nerwów. <pijak>
smbsone
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 lip 2005, 18:48
Skąd: nowhere
Płeć:

Postautor: smbsone » 17 lis 2005, 00:11

czuje sie jak sponiewierana szmata.wykorzystany do cna.i to w taki sam sposob jak kiedys.jak ktos kto zdradzil, sponiewieral drugiego - przyszedl potem po 2 szansę, prosil, błagał. i dostal drugą cenną szansę - jak taki ktoś może dokładnie w taki sama sposób, z tą samą osobą wykorzystać drugą osobę ????

przeciez są jakieś granicę. ludzie nie uwierze ze ona tak łatwo to robi.ze ją to nie rusza.przeciez każdy ma SUMIENIE ???? kiedy ja bym zdradził, to przez długi czas by to za mną CHODZIŁO.

ale cały ROK ? za plecami, obłudnie, coś kombinować a jak się pytałem dlaczego taka postępuje to odpowiedź była że to tylko kolega, itp

jak można zabrać człowiekowi rok z życia i traktować to jako NIC ????
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 lis 2005, 00:14

smbsone pisze:zuje sie jak sponiewierana szmata.wykorzystany do cna.

Dałeś sie i tyle. Dałes sie zeszmacić i smopniewiwerać. Teraz masz nauczke na prszylosc i tyyle.
Awatar użytkownika
sadi
-#
-#
Posty: 826
Rejestracja: 17 kwie 2005, 00:53
Skąd: płynie czas?
Płeć:

Postautor: sadi » 17 lis 2005, 00:39

Pamietaj choc bedziesz kochal 100% sercem nigdy nie kochaj 100% rozumem :!:
Ja tak robie i caly czas mam dobry humor...bo predzej ja wychujam jakas babe niz ona mnie :evil: <bicz1>
<zmieszany> -> uwielbiam tę mordę

<sex> -> ta też jest fajna

<hahaha> -> często sie śmieję...ze wszystkiego...

<fuckoff> -> jak mnie ktos wku$%^&!

;DD -> jeszcze ta mi lezy
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 17 lis 2005, 07:20

Prosta sprawa. Powinienieś zawsze pamiętać o podstawowym założeniu: ludzie dzielą się na dwie kategorie-normalnych,uczciwych,z zasadami, uczuciami i dotrzymującymi słowa oraz zwykłe, niewarte nawet splunięcia śmieci, szmaty. Miałeś pecha trafić na drugą kategorię. Musisz teraz szybko się pozbierać, wrócić do normalności i życ dalej, pozdrawiam
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 17 lis 2005, 08:21

smbsone pisze:chociaz rodzina twierdzi ze wraca przed swietami.........

Pewnie wraca, ale nie do Ciebie ...

smbsone pisze:teraz bede sie patrzal przez 25 lat na to cholerne mieszkanie,ktore wzielismy na kredyt RAZEM.i bede ją przez ten cały czas PAMIETAL.........tylko ze teraz to ona twierdzi ze w tym nie uczestniczyla - ze to nie jej mieszkanie.ze nie ona decydowala nie ona wybierala


A może wolałbyś płacić przez 25 lat na mieszkanie w którym ona z nim mieszka a ty poza płaceniem nie masz żadnych praw ? Ew. kupiłeś ze swojej kasy formalnie na nia ?
Nie narzekaj, to tylko mieszkanie ...

smbsone pisze:ale cały ROK ? za plecami, obłudnie, coś kombinować a jak się pytałem dlaczego taka postępuje to odpowiedź była że to tylko kolega


Olej ją, niewarta jakiegokolwiek zainteresowania ... uważaj też po jak jej się noga podwinie z tamtym za rok, dwa to do Ciebie uderzy ... i dopiero będziesz miał problem ... jak się nie wyleczysz oczywiście ...

TedBundy pisze:Prosta sprawa. Powinienieś zawsze pamiętać o podstawowym założeniu: ludzie dzielą się na dwie kategorie-normalnych,uczciwych,z zasadami, uczuciami i dotrzymującymi słowa oraz zwykłe, niewarte nawet splunięcia śmieci, szmaty. Miałeś pecha trafić na drugą kategorię. Musisz teraz szybko się pozbierać, wrócić do normalności i życ dalej, pozdrawiam


Pierwszy raz się z tobą zgadzam Ted ...
bleeeeeeeeeeeee

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 305 gości